NOVINKA 2017 - VREDO VT7028-3

Z důvodu rostoucích požadavků naších zákazníků na profesionální službu v oblasti aplikace digestátu a kejdy, jsme se rozhodli postavit kompletní linku na vývoz a aplikaci digestátu a kejdy, včetně jejich zapravení.

Vždy se snážíme zavádět ty nejmodernější a nejvýkonnější technologie, které současný trh nabízí. Stejně je tomu i v případě samochodného aplikátoru VREDO VT7028-3.

V současné době se jedná o naprosto mimořádný stroj:

- tří-nápravové provedení s možností tzv. krabího chodu,
-
pneu 900/60 R42 - s regulací tlaku vzduchu,
- nízká hmotnost kg/m3,
 
- výkon 
700 koní,
- pohon s plynulou převodovkou Vredo VVT 700 CVT vario,
- kejdová nástavba o objemu 32 m3,
- čerpadlo Vogelsang 12000 l/min,
- 10" sací rameno
s teleskopickým výsuvem - dosah 6,6 m - možnost rychlého čerpání z návozních cisteren přímo ze silnice,

-
agregace s neseným devítimetrovým diskovým aplikátorem VOLMER TRG-W 910,
- agregace s neseným osmnáctimetrovým aplikátorem BOMECH MULTI - (vlečná botka s přítlakem).

Tyto parametry stroje odpovídají na otázky, jakým způsobem lze dosáhnout hodinového výkonů na hranici 150 m3 vyaplikované a zapravené hmoty, s maximálním důrazem na šetrnost vzhledem k tlaku na půdu a pojezděnosti pozemku.

Cílem aplikační linky je naprosto minimalizovat množství pojezdů po pozemku. Četnost pojezdů je závislá především na pracovní šířce nářadí a počtu přejezdů k návozním cisternám. Čím menší je počet nasávacích cyklů na ha, tím šetrnější celý proces je. 

Díky navigaci Trimble s autonomním řízením a devítimetrovému diskovému aplikátoru, můžeme vyjít vstříc i zákazníkům, kteří realizují polní práce v systému CTF.

Návoz samochodného aplikátoru bude realizován prostřednictvím návozových cisteren Kotte o objemu 36 m3, v agregaci s agrotrucky Tatra Phoenix. Objem cisteren je záměrně větší, než objem aplikátoru. Tato rezerva je důležitá především v případě pěnění kejdy.

Od dubna 2017 bude tato aplikační linka k dispozici naším zákazníkům.
 

Ing. Jiří Mikuláštík (ml)