NOVINKA 2020 - Holmer TV 585 + ZVVZ NCR 33

Dne 21. 2. jsme uvedli do provozu nový samochodný aplikátor kejdy Holmer Terra Variant 585 a nové návozní cisterny na kejdu od českého výrobce ZVVZ typ NCR 33.

Více technických informací o stroji naleznete na: 

https://www.jasno.eu/aplikace-digestatu-a-kejdy
https://www.jasno.eu/agrotruck-doprava-digestat-kejda

Přikládáme několik fotografií z uvádění do provozu.

Holmer Terra Variant 585
Stroj jsme pořídili jako alternativu k již provozovanému aplikátoru VREDO VT7028-3. Holmer se liší především nižší kapacitou nádrže, která je 21m3 a dvounápravovou konstrukcí. Z toho vyplývá, že stroj je vhodnější na menší pozemky pro svou lepší manévrovatelnost. Díky níže posazenému těžišti je vhodný též do svahovitého terénu.

Důležitými parametry jsou
vysoký výkon motoru při nízké spotřebě paliva, osvědčená převodovka s řazením pod zatížením, pohon 4x4, obě řízené nápravy s možností krabího chodu, pneumatiky o rozměru 1050/50 R32 zaručující minimální utužení půdy, výkonné sací a výtlačné čerpadlo s výkonem až 12000 l/min umožňující nasání z návozní cisterny za 2 min a vysoké pojezdové rychlosti při aplikaci a mnoho dalšího.

K tomuto samochodu máme jak
diskový aplikátor značky Volmer se záběrem 6,5 m, tak botkový hadicový aplikátor Zunhammer se záběrem 12m. Oba aplikátory jsou konstruovány s maximální šetrností k půdě a k minimálním ztrátám dusíku z aplikované hmoty.

ZVVZ NCR 33
Tyto dvě nové návozní cisterny jsou posilou k již provozovaným cisternám značky D-Tec a Kotte.
Zaručují vyšší stabilitu, lepší manévrovatelnost a nižší utužení půdy, mimo jiné i díky novým pneumatikám o rozměru 495/45 R22,5.

Naším standardem je objem 33000 l, výkonné sací čerpadlo s možností výtlaku, kompatibilní se všemi druhy připojení v místě plnění, lapač kamení, nuceně řízená první a poslední náprava a mnoho dalšího.