Novinky - sklízecí řezačky r. 2016

Právě jsme uvedli do provozu novinky výrobců KRONE a FENDT - vlajkové lodi na trhu sklizňových řezaček.

KRONE BIGX 1100 - 2

Motor: MAND2862, V12, 816kW/1110PS,
Řezací buben: Biogas - 40 nožů, průměr 660mm,
Drtící válce: 144 zubů, průměr 250mm,
Adaptér: Krone EasyCollect 12 řádků.

Sklízecí řezačka prošla oproti svému předchůdci malou designovou úpravou - plastové blatníky, nové nástupní schůdky, je kompletně vybavena LED osvětlením.
Řezačka je nově vybavena systémem Stream Control - díky tomuto systému lze upravovat vzdálenost metání řezanky, což je užitečné především při prosékání porostu.
Dálším, důležitým inovativním prvkem je přídavná nádrž na konzervant a na naftu. Díky tomuto řešení se zásoba nafty zvětšila na 1290l nafty. Takové množství nafty je dostačující na nepřetržitý 12-ti hodinový provoz v jakýchkoliv podmínkách.

FENDT KATANA 85

Motor: MTU, V12, 625kW/850PS,
Řezací buben: Biogas - 40 nožů, průměr 720mm,
Drtič zrna: V - Cracker,
Adaptér: Kemper 390 Plus, 12 řádků.

Jedná se o zbrusu nový model předního výrobce zemědělské techniky FENDT. Tento stroj se pyšní největším průměrem řezacího bubnu na trhu a inovativním systémem drtičů zrna V - Cracker.
Použitím válců osazených vlnitými disky se styčná plocha drtiče zrn více než zdvojnásobila v porovnání s konvenčními válci. Od záběru disku jsou rychlosti uvnitř a vně disku odlišné. To má za následek vysokou účinnost a důkladné rozdrcení kukuřičných zrn.
Délku řezanky lze u tohoto provedení nastavit v rozmezí 2,5 až 14,5 mm.

Obě tyto novinky budeme zařazovat do naších kompletních linek na sklizeň silážní kukuřice pro bioplynové stanice.
Naším cílem je neustálý pokrok a poskytování služeb tou nejmodernější, spolehlivou a efektivní zemědělskou technikou. Proto pevně věříme, že i tyto stroje přispějou ke kvalitě služeb a spokojenosti našich zákazníků.

Ing. Jiří Mikuláštík (ml)